Domácí

Svědectví z kladenské školy: Dívka z okna skočila sama, tvrdí spolužačka

Kladno je v šoku ze smrti 15leté dívky. Podlehla zraněním po pádu z okna ve čtvrtém patře základní školy v Moskevské ulici, kterou navštěvovala. Podle jedné ze spolužaček měla z okna vyskočit. Tragédie se stala po sedmé ráno a říká se, že tou dobou tam školačka ještě neměla co dělat.

Podle informací televize Nova dívka z devátého ročníku vypadla z okna, které je na chodbě. Mezi spolužáky se mluví o tom, že nemohlo jít o nešťastnou nehodu. Podle žákyně osmé třídy měla ze čtvrtého patra vyskočit.

"Znala jsem její jméno a jinak podle vidění. Vyskočila," tvrdí dívka ze stejné školy. "Nechodí se takhle brzo do školy. Musela jít asi zadem, pouští se až v 7:40," doplnila.

"Ještě se dá jít na nultou hodinu na přípravný kurz od sedmi do osmi. Ale stejně tam musela přijít sama, protože kdyby byla na tom kurzu, tak se tohle nemohlo stát. Takhle na chodbě," přidala její sestra.

Související obsah

Ani podle ženy, která stejnou základku v minulosti navštěvovala, není možné z tamějších oken vypadnout omylem. "Nedokážu si představit, jak se to stalo. Na tu školu jsem chodila a okna jsou vysoko. Tam člověk nemůže vypadnout jen tak. Musela na to okno vylézt," domnívá se.

Navzdory ohromnému neštěstí se na kladenské základní škole v pondělí normálně učilo, vedení výuku nepřerušilo. Možná i proto, že většina dětí se do lavic vrátila po téměř dvou měsících.

Škola prý žáky vyzvala, aby o tragédii mlčeli. "Nikdo o tom nemluví. Učitelé o tom nechtějí mluvit. Jenom ti, co tady byli, tak vědí, o co se jedná. Jinak se o tom nemluví," uvedla jedna ze žákyň.

Související obsah

Přesné okolnosti smrti dívky odhalí až závěry policejního vyšetřování. Kvůli věku dívky ale nejspíš nebudou veřejné.

"V současné době prověřujeme okolnosti pádu dívky, ke kterému došlo dnes v ranních hodinách z okna ve čtvrtém patře na základní škole. Vzhledem k tomu, že se jedná o dítě, nebudeme poskytovat bližší informace," řekla TN.cz mluvčí kladenských policistů Michaela Nováková. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Spalovna v pražských Malešicích bude týden mimo provoz

Ve středu zachvátil spalovnu v Malešicích požár, několik dní až týden bude mimo provoz. Shořela jedna z budov rozsáhlého areálu. Do opětovného zprovoznění spalovny se bude pražský odpad vozit na skládky v okolí metropole.

Píše se na Deník.cz