Zahraničí

Maďarský europoslanec se účastnil orgií. Před policií chtěl utéct oknem

Belgická policie zasahovala v noci z pátku na sobotu v Bruselu na nelegálním večírku. I přes zákaz hromadných akcí se ho účastnil také maďarský europoslanec József Szájer, který poté na svou funkci rezignoval. Podle tamních médií se jednalo o homosexuální orgie.

"Večírku v jednom z bytů v centru Bruselu se účastnilo 25 lidí. Mezi nimi bylo i několik diplomatů,“ píše BBC. Bruselskou policii kvůli hluku a možnému porušování zavedených restrikcí kvůli šíření koronaviru upozornili sousedé.


Bujarého večírku se účastnil také europoslanec József Szájer. Svou rezignaci nejprve vysvětloval tak, že práce politika je pro něj po třiceti letech "velkou duševní zátěží“. Poté, co však belgická média informovala, že se pokusil před policisty uprchnout oknem, se veřejnosti omluvil za "osobní selhání“.

Související obsah


"Je mi líto, že jsem porušil pravidla shromažďování, bylo to z mé strany nezodpovědné. Přijmu sankce, které s tím souvisí,“ citovala BBC Szájera.


Europoslanec popřel, že by během akce požil jakoukoli drogu. "Policie uvedla, že našla tabletu extáze. Nebral jsem drogy. Kriminalistům jsem na místě řekl, že jsem ochotný podstoupit oficiální test. Ten však neudělali,“ tvrdí Szájer.


József Szájer byl do Evropského parlamentu poprvé zvolný v roce 2004. Je jedním ze zakladatelů strany Fidesz premiéra Viktora Orbána. Strana se prohlašuje zejména za obránce tradičních křesťanských hodnot.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz