Domácí

Krádeže a napadení: Dětský gang v Táboře se nebál ani dospělých

Policie obvinila několik mladistvých, kteří v Táboře napadali a okrádali své vrstevníky. Dětský gang dokonce vyhrožoval i dospělým lidem. Před soud půjde celkem sedm mladíků ve věku od 15 do 17 let.

Se skupinkou mladistvých, kteří napadali hlavně své vrstevníky, začal mít Tábor problémy na jaře, kdy žáci kvůli protiepidemickým opatřením nechodili do školy a museli zůstat doma.

V tu dobu se poměrně často stávalo, a to hlavně ve vybraných lokalitách, že skupina dětí obestoupila osamoceného stejně starého chlapce nebo dívku a ti jim pod pohrůžkou násilí museli dát peníze nebo mobil. Dětské gangy vyhrožovaly i dospělým.

Situace v Táboře se vyostřila natolik, že kvůli tomu zasedala i bezpečnostní rada města a policie se poté více zaměřila na některá místa. Stíhání by mohlo problémy ukončit.

Související obsah

"Usnesením bylo zahájeno trestní stíhání tří osob, jednoho 17letého a dvou 15letých mladíků. Ti trestnou činnost páchali jak samostatně, tak i společně. U mnohých skutků jim asistovaly či přihlížely další mladistvé, tak i nezletilé osoby, a to jak chlapci, tak i dívky," řekl televizi Nova mluvčí táborské policie Miroslav Doubek.

Další čtyři mladiství si vyslechli obvinění už v polovině roku. Před soud se tak dostane celkem sedm členů skupinky, která má napadání svých vrstevníků na svědomí.

Celkově kriminalita mládeže podle statistik meziročně vzrostla o více než šest procent.

drz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz