Domácí

Ministr Karel Havlíček dostal ochranku. Někdo mu prý vyhrožuje

Ministr Karel Havlíček dostal ochranku. Někdo mu prý vyhrožuje
Zdroj: TV Nova

Na ministra průmyslu a obchodu a dopravy Karla Havlíčka (za ANO) nyní dohlíží ochranka. Tu má přidělenou už od středy kvůli výhružkám. Redakci TN.cz to potvrdila mluvčí ministerstva Štěpánka Filipová.

S informací přišel portál iDnes.cz, podle kterého ochrana ministra souvisí s jeho působením v Uhelné komisi, které předsedá. Právě kvůli tomu dostává údajně řadu výhružek.

"Ochranku mám z toho důvodu, že jsem byl upozorněn, že mi hrozí určité nebezpečí,“ řekl Havlíček iDnesu. Ministr však nechtěl blíže specifikovat, proč mu byla přidělena. "Přidělili mi ji ve středu večer na dobu neurčitou,“ doplnil.

Související obsah

Uhelná komise se zaměřuje především na ukončení využívání uhelných zdrojů a jejich nahrazení. Dohromady má 19 členů, mezi nimiž jsou ekologové, těžaři nebo akademici. Předsedové komise jsou ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) a ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Ochranku mají zpravidla nejvyšší státní představitelé, mezi nimiž je například také prezident Miloš Zeman, nebo premiér Andrej Babiš (ANO).

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Izrael jako první země na světě uzavře kvůli omikronu své hranice

Izrael hodlá jako první země světa zakázat úderem nedělní půlnoci vstup všem cizincům kvůli nové mutaci koronaviru omikron. Izraelci vracející se domů budou muset do karantény, včetně těch očkovaných. Vláda vychází z předpokladu, že omikron se už rozšířil do většiny zemí. Nařízení má platit dva týdny, během nichž budou odborníci zjišťovat, jak účinné jsou proti potenciálně nebezpečnější mutaci covidové vakcíny.

Píše se na Deník.cz