Domácí

Soud zprostil obžaloby olympionika Čechmánka. Byl podezřelý z podvodu

Krajský soud ve Zlíně dnes zatím nepravomocně zprostil bývalého elitního hokejového gólmana Romana Čechmánka obžaloby z podvodu. Podle státního zástupce někdejší olympijský vítěz nezvládl své podnikání a nesplácel mnohamilionové dluhy.

Mini pivovar ve Zlíně, apartmány v Chorvatsku nebo byty na náměstí v Holešově. To jsou jen některé investice, které Čechmánkovi zlomily vaz. Podle obžaloby moc dobře věděl, že na vše nemá peníze. Přesto investoval dál.

"Minimálně srozumění na jeho straně je dáno tím, že věděl o své špatné finanční situaci a přesto všechno v té době sjednával další závazky, o kterých věděl, že je neuhradí,“ informoval státní zástupce Petr Matoušek.

Související obsah

Když přestal platit řemeslníkům, stavby se zastavily a jeho dluhy se dostaly k soudu. Čechmánek po celou dobu tvrdí, že nikoho podvést nechtěl. Peníze prý nikam neulil, doplatil jen na svoji naivitu. Ani podle zlínského soudu se úmyslný podvod nepodařilo prokázat.

"Prokázalo se to, co my jsme od začátku tvrdili, a jsme za to rádi a věříme, že jednoho dne tato kauza skončí,“ řekl Roman Čechmánek.

Související obsah

Státní zástupce ale s verdiktem nesouhlasí, a ještě v soudní síni se odvolal. Kauza bývalého gólmana, který si hokejem údajně vydělal stovky milionů korun, tak nejspíš skončí u olomouckého vrchního soudu.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA přesunou malý kontingent vojáků do regionu poblíž Ruska

Americký prezident Joe Biden v pátek večer oznámil, že Washington posílí svou vojenskou přítomnost poblíž Ruska dalšími vojáky, kteří budou brzy přesunuti do zemí východní Evropy. Americký ministr obrany Lloyd Austin na pátečním brífinku řekl, že tyto jednotky budou použity k "posílení bezpečnosti v zemích NATO na východním křídle." Pentagon už dříve avizoval, že asi 8 500 amerických vojáků bylo uvedeno do "zvýšené pohotovosti", aby byli nasazeni ve východní Evropě.

Píše se na Deník.cz