Zahraničí

Vánoční stromeček zblízka? V žádném případě! A uvidíte ho až po zdolání virtuální fronty

Tradiční slavnostní rozsvícení vánočního stromu v newyorském Rockefellerově centru bylo letos kvůli pandemii jiné. Obvykle chaotické místo plné turistů bylo letos pro návštěvníky uzavřeno a ceremoniál vysílala televize. Zájemci, kteří chtějí 23metrový norský smrk vidět naživo, budou muset dodržet hned několik pravidel. K prohlídce stromu jsou vytyčeny speciální zóny. Návštěvníci se připojí do virtuální fronty a ve chvíli, kdy jim přijde zpráva, že jsou na řadě, mají pět minut na to, aby si strom prohlédli. Jak slavnostní rozsvícení vypadalo, se podívejte ve videu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz