Domácí

Zběsilá jízda skončila smrtí generála. Řidič sporťáku dostal tři roky natvrdo

Okresní soud v Trutnově poslal na tři roky za mříže 32letého Vojtěcha Chauru, který při zběsilé jízdě v mustangu způsobil smrt 49letého brigádního generála Milana Jakubů. Navíc mu byl uložen desetiletý zákaz řízení. Rozsudek zatím není pravomocný.

Obžaloba vinila Chaura z usmrcení z nedbalosti a těžkého ublížení na zdraví, za což mu hrozilo až osm let vězení. Zmocněnec pozůstalých žádal také změnu právní kvalifikace na obecné ohrožení, což by znamenalo ještě vyšší možný trest.

Pozůstalým a rodině má obžalovaný zaplatit odškodnění 1,3 milionu korun. Rozsudek je zatím nepravomocný, obžalovaný i státní zástupce si nechali lhůtu na podání odvolání.

Související obsah


Loni 21. září nadupaný oranžový mustang s Chaurou za volantem smetl v protisměru posádku ve škodovce. Brigádní generál Milan Jakubů zemřel na místě. O několik dní později měl v Jihlavě pohřeb s vojenskými poctami.

Rozloučit se s ním přišlo 500 lidí včetně vojenských špiček. "Byl to můj dlouholetý zástupce, takže mě to moc zasáhlo," uvedl velitel vojenského zpravodajství Jan Beroun.

Generálova manželka skončila s těžkým zraněním v nemocnici. S Chaurou jel na sedadle spolujezdce i 12letý chlapec. Jen na sporťáku byla škoda milion korun.

Začal soud s řidičem mustangu, obžalovaný je z usmrcení generála. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz