Krimi

"Usmrtit policisty i jejich blízké," psala žena na Facebook. Hrozí jí vězení

"Usmrtit policisty i jejich blízké," psala žena na Facebook. Hrozí jí vězení
Zdroj: Mediafax

V dnešní době je velice snadné vyjádřit svůj názor prostřednictvím statusů a komentářů na sociálních sítích. Někdy to ovšem může přesáhnout nejen pravidla slušného chování, ale také hranici zákona. Své o tom ví osmapadesátiletá žena z Jihlavska, která v jedné diskuzi napsala velmi nenávistný komentář. Nyní ji hrozí až jeden rok vězení.

Žena se měla na konci října zapojit do veřejné diskuze na sociální síti. Ta se týkala demonstrace, která tou dobou probíhala v Praze. "Uživatelka mezi komentáři připojila nenávistný příspěvek, ve kterém se vyjádřila ve smyslu, že by bylo třeba usmrtit policisty a jejich rodiny,“ informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.


Příspěvek vnímala negativně většina lidí účastnící se diskuze. Následně policisté přijali trestní oznámení a případ začali prověřovat jihlavští kriminalisté.

Související obsah

"Na základně šetření zjistili totožnost dotyčné, která příspěvek na sociální síti zveřejnila. Shromáždili důkazy a na jejich základě jí oznámili podezření ze spáchání trestného činu násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci,“ doplnila Kroutilová.


Podle policistů žena poté litovala toho, co v diskuzi napsala. Za tento trestný čin ji hrozí až jeden rok vězení.


"Skutkovou podstatu trestného činu naplní ten, kdo skupině obyvatelů vyhrožuje usmrcením, ublížením na zdraví nebo způsobením škody velkého rozsahu. Čin lze spáchat také tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným osobně účinným způsobem," vysvětlila Kroutilová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz