Krimi

Spolumajitele Penty Haščáka poslal soud do vazby. Hrozí mu až 20 let

Slovenský miliardář a spolumajitel firmy Penta Jaroslav Haščák půjde do vazby. V pátek o tom rozhodl Specializovaný trestní soud. Haščák podal proti rozhodnutí stížnost.

"Soudkyně vyhověla návrhu prokurátora a vzala obviněného do vazby, a to z důvodu obavy, že bude narušeno vyšetřování z jeho strany,“ citoval portál tvnoviny.sk prokurátora. Haščák podle jeho slov vypovídá, ale vinu nepřiznal.


"Toto rozhodnutí vnímáme jako špatné,“ reagoval na situaci právní zástupce Haščáka Martin Škubla. Obviněný podal proti rozhodnutí soudkyně Specializovaného trestního soudu stížnost, na rozhodnutí odvolacího soudu bude čekat ve vazbě.

Související obsah


Jeden z nejbohatších Slováků čelí obvinění z korupce a praní špinavých peněz. Haščák se po úterním zadržení vzdal všech výkonných funkcí v investiční skupině Penta a zůstal pouze jejím spoluvlastníkem.


Jaroslav Haščák je podezřelý v kauze Gorila z uplácení vysokých slovenských politiků v letech 2005 a 2006. Hrozí mu až 20 let vězení.


Spolu s ním čelí obvinění také bývalý ředitel kontrarozvědky slovenské civilní tajné služby (SIS) Ľubomír Arpáš i jeho manželka. "S firmou Jaroslava Haščáka měli uzavřít smlouvu fiktivní poradenské služby za 194 tisíc eur (více než pět milionů korun),“ píší tvnoviny.sk.


Také Danu Arpášovou poslal v pátek Specializovaný trestní soud do vazby. I ona se proti rozhodnutí odvolala.

TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz