Domácí

Popadané stromy a větve. Hasiči mají za sebou rušnou noc

Popadané stromy a větve. Hasiči mají za sebou rušnou noc
Zdroj: HZS Vysočina

Rušný den a noc mají za sebou hasiči. Na Vysočině museli během 24 hodin zasahovat u více než stovky událostí. Většinu problémů způsobilo počasí. Problémy hlásí i hasiči i na dalších místech v republice.

K více než stovce případů museli od včerejší sedmé hodiny ranní do dnešní sedmé hodiny ranní vyjet hasiči na Vysočině. Běžně za stejnou dobu vyjedou k 25 zásahům.

"Ve struktuře zásahové činnosti převládaly výjezdy v souvislosti s počasím. V téměř osmdesáti případech hasiči odstraňovali stromy a větve, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu," uvedla mluvčí hasičů Petra Musilová.

Související obsah

Nejčastěji hasiči zasahovali na Havlíčkobrodsku a Jihlavsku. Kvůli spadlému stromu se stala také dopravní nehoda. U Krasonic na Jihlavsku narazil v sobotu před půl pátou hodinou ráno osobní vůz do padlého stromu. Událost se naštěstí obešla bez zranění osob.

Komplikace hlásí také hasiči v Pardubickém kraji, kteří od páteční 20. hodiny do sobotní 8. hodiny ranní zasahovali u 120 událostí v souvislosti se silným větrem.

Problémy zaznamenali i hasiči v Jihomoravském kraji. "Včera jsme zasahovali u 103 událostí. V téměř polovině případů se jednalo o zásahy spojené s odstraňováním stromů," uvedli hasiči. 


Nezastavili se ani v sobotu. "K deváté hodině evidujeme 21 událostí, z toho v 11 případech jsme odstraňovali spadené stromy," dodali. 

Kvůli počasí v pátek havaroval také autobus plný dětí. Reportér TV Nova byl na místě:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz