Zahraničí

Silný výbuch srovnal se zemí plynárnu v Salvadoru

Silný výbuch srovnal se zemí plynárnu v Salvadoru
Zdroj: Profimedia

Masivní exploze rozmetala v sobotu budovu plynárny poblíž hlavního města San Salvador. Hrozivě vypadající výbuch si naštěstí nevyžádal žádné oběti na životech. Informace přinesl potral RT.com.

K explozi došlo poblíž nákupního centra Plaza Mundo v sobotu odpoledne. Na sociálních sítích se brzy objevila videa a fotografie zachycující rozsáhlý požár doprovázený výbuchy plynových lahví. Místní úřady nákupní centrum evakuovaly a vyzvaly veřejnost, aby se místu vyhýbala. Panovaly totiž obavy, že by se požár mohl rozšířit.

Místním hasičům se naštěstí podařilo požár dostat rychle pod kontrolu. Do hašení museli nasadit i vrtulník. Z místa nebyly hlášeny žádné oběti na životech ani zranění. Podle ministerstva požár způsobil zřícení střechy budovy, kde byly uskladněny plynové lahve. Výbuch dále zničil asi desítku vozidel patřící plynárenské společnosti a poškodil několik osobních aut parkujících poblíž místa incidentu.

Související obsah

Prezident Salvadoru Nayib Bukele ocenil rychlou reakci hasičů a prohlásil, že odvedli „úžasnou práci“ tím, že „uhasili obří požár během několika minut“. Nařídil také vyšetřování s cílem určit osoby, které za vzniklou situaci ponesou odpovědnost.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz