Domácí

Honička skončila nehodou policistů, auto začalo hořet. Řidiče nyní dopadli

Policisté z Děčínska uzavřeli případ honičky, která je v listopadu zavedla až na území Německa. Právě tam měli kvůli řidiči, který jim nedal přednost, nehodu a jejich auto začalo hořet. Pronásledovaný toho využil a ujel. Teď ho policisté dopadli.

Honička tehdy začala ve Varnsdorfu. Policisty zaujal vůz s kradenými značkami a chtěli ho zkontrolovat. Místo zastavení ale začal řidič ujíždět. Doufal, že do Německa za ním nepojedou, čeští policisté tam ale mohou. V saském Großschönau ale honička skončila.

Policistům se při pronásledování připletlo do cesty osobní auto z vedlejší silnice, následně dostali smyk, přerazili strom a skončili v příkopu, kde jejich auto začalo hořet. "Slyšel jsem ránu, vyběhl jsem ven a už jsem viděl, jak jsou převrácení a auto začíná hořet," popsal událost svědek.

Související obsah

"Policisty jsme vyprostili a s podezřením na zranění jsme je předali našim záchranářům," uvedl velitel německých hasičů Fabian Helschke.

Oba policisty, kteří jsou z obvodního oddělení ve Varnsdorfu, dopravil vrtulník německé záchranné služby do nemocnice v Ebersbachu. Ještě týž den byli propuštěni do domácího léčení.

Uprchlého řidiče nyní kriminalisté vypátrali. "Jednalo se o 44letého muže, kterému bylo sděleno podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání," řekl televizi Nova mluvčí policie Daniel Vítek.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz