Domácí

Byl bezproblémový, říká šéf firmy o řidiči, který ve Francii šíleně předjížděl

Byl bezproblémový, říká šéf firmy o řidiči, který ve Francii šíleně předjížděl
Zdroj: Facebook/ Laurent Ltn

Před několika dny se po internetu začalo šířit video kamionu české firmy, který ve Francii projížděl po silnici v protisměru a ohrozil tak další účastníky silničního provozu. Co na chování svého podřízeného říká šéf firmy, pro níž šofér pracuje?

Kamion s červenou kabinou a českou registrační značkou se o víkendu stal "hrdinou" videa, které natočil jiný šofér. Na záběrech je vidět, jak nákladní auto jede dlouho v protisměru a minimálně jedno osobní auto před ním musí v poslední chvíli uhnout do trávy.

Záběry překvapily ředitele společnosti Valatrans, které kamion patří a řidič u ní pracuje. "Za čtyři roky s tímto řidičem nebyl jediný problém, neměl ani jeden škraloup. Jeho vyjádření zatím nemáme, pokud vím, tak dnes skládá náklad na Slovensku," řekl na dotaz TN.cz ve středu ráno Jaroslav Vala.

Dodal, že šofér by měl do firmy dorazit ve čtvrtek. "Vyvodím z toho důsledky, vše už řeší i naši právníci. Nejdůležitější je, že se nestala nehoda," má jasno Vala.

Související obsah

Uznává, že šofér rozhodně přestupek spáchal, ale zároveň si neodpustil kritiku řidiče, který nebezpečný manévr českého kamionu natáčel. "Mohl zpomalit a pustit ho před sebe. Přestupek by to byl i tak, ale ne tak velký," říká ředitel spediční firmy.

Zároveň si postěžoval, že po zveřejnění videa začaly do firmy chodit nechutné zprávy, v nichž lidé prý píší, že jí podpálí kamiony. Vala uvedl, že si místo, kde se incident stal, prohlédl na Google Maps a žádný zákaz předjíždění tam neobjevil. Přesto podle něj šofér měl předjíždění přerušit.

Připomeňte si případ v reportáži TV Nova:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz