Krimi

Taxikář si v Jihlavě musel odskočit, zákazník mu s autem ujel do Prahy

Taxikář si v Jihlavě musel odskočit, zákazník mu s autem ujel do Prahy
Zdroj: Profimedia

Taxikář vezl 33letého muže na jihlavského autobusového nádraží na Břeclavsko, ještě ve městě si potřeboval odskočit na čerpací stanici. Jeho nepřítomnosti měl zákazník využít, sám sednout za volant a ujet do Prahy. Policisté ho v hlavním městě po pár hodinách vypátrali. Hrozí mu až osm let za mřížemi.

Když odcházel taxikář na benzínku, nejspíš ho nenapadlo, že po návratu bude jeho auto pryč. Nevšední krádež řešili policisté minulé úterý. Zákazník s vozem ujel okolo deváté hodiny večer.

"Policisté zjistili dostupné informace k podezřelému muži, odcizenému vozidlu i směru, kterým se mohl pachatel z čerpací stanice vydat. Jednalo se o cizince, který nastoupil do vozidla taxislužby na jihlavském autobusovém nádraží a chtěl odvézt na Břeclavsko," uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Okamžitě se rozjelo pátrání, se kterým pomáhali policisté z ostatních krajů včetně dálničních. Po pár hodinách taxík i s 33letým mužem našli v Praze u Štěrboholské spojky.

Související obsah

"Podezřelého muže policisté zadrželi a byl umístěn do policejní cely, následně ho policisté eskortovali na oddělení policie v Jihlavě. Odcizené vozidlo si převzal zpět jeho majitel," doplnila Kroutilová.

Policisté muže obvinili z krádeže, stíhají ho na svobodě. Vyšetřovatelé zjišťují další okolnosti případu.

"Za zločin krádeže lze uložit trest odnětí svobody na dva až osm let," řekl kriminalista Radomír Němec.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz