Domácí

Předjíždění se změnilo v horor, k tragédii chyběl okamžik! VIDEO

Předjíždění se změnilo v horor, k tragédii chyběl okamžik! VIDEO
Zdroj: TN.cz

Několik hodně perných chvilek zažili řidiči, kteří jeli ve čtvrtek v deset hodin dopoledne po frekventované silnici I/13 mezi Chomutovem a Kláštercem nad Ohří na severu Čech. Podle dopravního experta stačilo, aby jeden z nich zaváhal a mohlo to skončit nehodou.

Video nebezpečného manévru stříbrné škodovky poslal redakci TN.cz Jaroslav Svoboda. "V poslední době se s nehodami na silnici číslo 13 v úseku Chomutov - Klášterec nad Ohří roztrhl pytel. Bohužel to v mnoha případech odnesou nevinní. Také občas nějaký přestupek udělám, nicméně to, co dnes v 10:00 předvedli na této komunikaci naši spoluobčané, jsem dlouho neviděl," svěřil se Svoboda.

"Zákaz předjíždění, plná čára, auta v protisměru. Bylo vidět, že za volantem na pravé straně seděl nějaký trotl a seděl za ním prvně," rozčílil se autor záběrů, který zároveň vyzdvihl pohotovost ostatních řidičů a naznačil, že auto je nejspíš dovezené z Velké Británie.

Nejistota předjíždějícího řidiče upoutala i dopravního experta Romana Budského, kterému redakce TN.cz video poskytla. "To předjíždění se mi zdálo neohrabané, prostě mu to nešlo, trvalo dlouho," popsal Budský.

Související obsah

Ocenil rychlou reakci řidiče předjížděného kamionu i aut blížících se v opačném směru. "Díky bohu za to, že byl šofér kamionu zkušený a díval se do zpětného zrcátka, nevěnoval se zrovna třeba navigaci a uhnul ke krajnici," zdůraznil dopravní expert.

"Byla klika, že do stran uhnuli všichni, i ti v opačném směru. Stačilo, aby jeden zaváhal nebo nereagoval vůbec a byla by to jasná rána, protože by nezbylo dost místa," má jasno Budský.

Podle něj jde o nedovolené předjíždění, za které hříšníkovi hrozí pokuta od pěti do deseti tisíc korun, ztráta řidičáku až na rok a připsání sedmi trestných bodů.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz