Domácí

Na Orlickoústecku zmizel autobus, zloděj způsobil škodu za 300 tisíc

Netradiční krádež motorového vozidla vyšetřují policisté na Orlickoústecku. Zatím neznámý zloděj se tam zmocnil autobusu hromadné přepravy osob, čímž způsobil majiteli škodu za 300 tisíc korun. Po ukradeném autobusu pátrají i jejich polští kolegové.

Bílý Irisbus registrační značky 4T9 6594 zaparkoval jeho řidič ve čtvrtek v sedm hodin ráno u železniční stanice Ústí nad Orlicí město. Když se pak v půl jedné odpoledne vrátil, zjistil, že autobus je pryč. Jediné, co po něm zbylo, bylo pár střepů ze skla okna, které ležely na místě, kde měl zaparkovaný autobus. Policisté předpokládají, že právě oknem se zloděj do autobusu dostal.

Odjet s ním už nebyl pro nenechavce problém, protože řidič nechal klíčky ve spínací skříňce. “V uzamčeném autobuse zůstalo osvědčení o registraci vozidla, tachograf a klíče k jeho nastartování, zasunuté ve spínací skříňce," uvedla mluvčí policie Lenka Vilímková. Autobus policisté stále hledají.

Související obsah

Jakékoliv informace k případu policisté přijmou na lince 158 nebo na telefonním čísle 974 580 661. 
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Objevilo se další ohnisko ptačí chřipky

Českem se dál šíří ptačí chřipka. Páté letošní ohnisko se nachází v Pardubickém kraji, konkrétně na kachní farmě v obci Lipoltice poblíž Přelouče. Společnost PERENA nahlásila postupný úhyn 380 kusů z celkem 3 500 chovaných kachen, uvedla v neděli Státní veterinární správa ČR. Vyšetření potvrdilo, že se jedná o ptačí chřipku typu H5N1, tedy o variantu potenciálně přenosnou na člověka. Veterináři zbývající drůbež nechají utratit.

Píše se na Deník.cz