Domácí

Muž s vnoučkem se motal noční ulicí. Nadýchal přes dvě promile. VIDEO

Hlídka brněnských strážníků si ve čtvrtek po jedné hodině v noci na ulici všimla vrávorajícího muže, kterého doprovázel malý chlapec. Šlo o dědu s vnukem. Muž hlídce tvrdil, že i když se vrací z oslavy, alkohol nepil. Dechová zkouška ho ovšem usvědčila ze lži.

"Na tom, že malý školák v tuto dobu ještě nespí, neviděl kontrolovaný nic špatného. Přestože z mužova dechu strážníci zřetelně cítili alkohol, tvrdil, že nepil a byl ochoten se podrobit dechové zkoušce," popsal případ mluvčí brněnské městské policie Pavel Šoba.

Z videa, které strážníci zveřejnili, je patrné, že měl vykutálený dědeček s dýcháním do alkoholtesteru poměrně potíže. Když uspěl, přístroj ukázal hodnotu 2,35 promile.

Související obsah

"Osmačtyřicetiletý muž poté prohlásil, že i kdyby měl pět promile, o chlapce se dokáže postarat. U sebe neměl doklady, takže jeho totožnost přijeli ověřit republikoví policisté, kteří vyloučili spáchání trestného činu. Dítě si převzala matka," doplnil Šoba, podle kterého bude noční incident řešit sociálka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covid-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktury. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz