Domácí

Do nákupních center se valily davy, v centru Prahy zkolabovala doprava!

Z obavy, že bude vláda opět zpřísňovat opatření, se lidé nahrnuli do nákupních center, aby si dokoupili na Vánoce to, co potřebují. Kvůli nákupnímu šílenství kolabovala v hlavním městě doprava a najít místo na parkování bylo téměř nemožné. Tržby obchodníků se prý oproti loňsku až zdvojnásobily.

Štáb TV Nova projel všechna patra parkoviště, místo našel ale až po 15 minutách. A reportéři v tom nebyli zdaleka sami. Na parkovištích před nákupními centry stála auta v odpoledních hodinách dokonce ve frontách.

Uvnitř nákupních center to zase vypadalo jako v mraveništi. To se odrazilo i na provozu na silnicích. Příjezd do Prahy byl ucpaný a provoz v centru metropole v pravé poledne odpovídal odpolední špičce.

Někteří obchodníci mluví o nákupním šílenství. Poslední dny jsou z hlediska tržeb dokonce rekordní. O třetím adventním víkendu vzrostly obchodníkům tržby až na dvojnásobek oproti minulému roku. Lidé nakupují hlavně oblečení, boty a hračky. O pět procent více než loni utrácí i za potraviny. Z domu ale mnohé vytáhla i touha nasát vánoční atmosféru.

Související obsah

A ve švech praskala i fitness centra. "Jelikož teď má být zase zavřeno, tak lidi to chtějí nahnat, proto chodí cvičit co nejvíc," vysvětlila Věra Mikulcová, majitelka fitness centra v Jihlavě.

Navzdory tomu, že trhy letos nejsou, bylo rušno i na Staroměstském náměstí.
 

Podívejte se, jak to během dne v obchodním centru vypadalo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz