Domácí

Na silnicích hrozí ledovka i námraza, mnoho řidičů přitom stále nepřezulo!

Meteorologové varují před mrznoucími mlhami, námrazou a ledovkou. Výstraha platí pro část Vysočiny a sever Moravy a to od pondělního večera do úterního odpoledne. Pozor by si měli dávat především řidiči. Řada z nich přitom stále nemá přezuto na zimní pneumatiky. Na zledovatělých silnicích se bouralo už v noci na pondělí.

Proč řidič nákladního auta u Želiva na Pelhřimovsku havaroval, vyšetřují policisté. Každopádně nadýchal přes dvě promile. Po nehodě skončil v nemocnici. A mimo vozovku skončilo po smyku osobní auto u Kostelce na Jihlavsku. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

"Námraza a při mrznoucích srážkách i ledovka se budou i nadále vytvářet a to zejména na Českomoravské vrchovině a také na Oderských vrších," sdělila meteoroložka Dagmar Honsová.

Řada řidičů přitom stále jezdí na letních pneumatikách, může za to i poměrně teplé počasí. To se ale může změnit každou chvíli.

"Jak je korona, tak jsou prakticky všichni doma a ty gumy pomalu nepřezouvají, jak není sníh. Oproti loňsku je to méně," potvrdil Václav Mňuk z pneuservisu v Jihlavě.

Související obsah

Podle zástupců pneuservisů je meziroční pokles výměn zimních pneumatik zhruba pětinový.
 

Podívejte se, jak reportér popsal počasí na Vysočině:

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz