Zahraničí

USA ochromila sněhová bouře! Při jedné nehodě bouralo 60 aut

Spojené státy zasáhla sněhová bouře. Nepříznivé počasí si už vyžádalo několik obětí. Kvůli nehodám na zledovatělých silnicích zemřelo nejméně osm lidí. Sníh na mnoha místech ochromil nejen silniční, ale i leteckou dopravu. Stovky letů nabíraly zpoždění nebo byly zrušeny úplně.

 Nesjízdné silnice, teploty pod bodem mrazu, vydatné sněžení. Státy Pensylvánie, Massachusetts, New York a mnohé další se probudily do bílé tmy. Silnice se během pár hodin proměnily v kluziště. Řada řidičů jízdu po zledovatělém povrchu nezvládala.

"Máme více než 2 000 sněžných pluhů, které jsme připraveni nasadit do terénu,“ říká Edward Grayson, vedoucí komisař v New Yorku. Na jedné ze silnic v Clinton County v Pensylvánii se na jediném kilometru srazilo při hromadných nehodách více než šest desítek aut. Na místě zemřeli dva lidé, několik dalších se zranilo.
 

Kolabovala i letecká doprava, aerolinky musely zrušit více než 1800 letů. Okolo 4000 dalších nabralo zpoždění. Ve státě New York na některých místech napadalo až devadesát centimetrů sněhu. Manhattan místy připomínal lyžařské středisko. A sněhové nadílky využily k zimním radovánkám i děti, kterým úřady zrušily prezenční výuku. Ve městě New York napadlo během pár hodin tolik sněhu jako minulý rok za celou zimu.

Související obsah


 

Sněhová bouře, která zasáhla východní pobřeží Spojených států, patří k nejsilnějším za posledních několik let. V cestě jí stojí okolo 50 milionů Američanů.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

vrl, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz