Domácí

Davy lidí vzaly před svátky obchody útokem, pro kapsáře jsou to žně!

Počet kapesních krádeží je oproti loňsku i kvůli opatřením proti koronaviru zhruba poloviční. Davy lidí, které teď opět plní obchody, jsou ale pro zloděje ideální příležitostí, jak si před Vánoci přilepšit. Kapsáře, který za poslední měsíc řádil minimálně 16krát, se teď podařilo dopadnout brněnským policistům.

"Kradl obvykle z batohu věci za chůze, kdy k tomu člověku se přiblížil, rozepnul mu batoh a odcizil peněženku, mobil a další cennosti," popsal mluvčí policie Bohumil Malášek.

Kromě tradiční kořisti v jednom případě ukradl i zlaté zuby za 30 tisíc korun, které měla okradená seniorka v kabelce. Přitom teprve v dubnu vyšel z vězení, kde si odpykával trest za jiné krádeže. V obchodních centrech a na dalších místech s velkou koncentrací lidí teď na bezpečnost dohlíží zvýšený počet policistů.

"Už přítomnost policisty je signálem pro ty zloděje, že ta jejich situace nebude jednoduchá," doplnil Malášek.

Pro kapsáře jsou velmi lákavé i eskalátory. Lide tu velmi snadno mohou přijít například o mobil zastrčený v zadní kapse u kalhot.

Související obsah

"O Vánocích se zvyšuje také pohyb lidí na hřbitovech, toho jsou si zloději vědomi, takže využívají okamžiku kdy například někdo udržuje hrobové místo," přiblížil mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

To, že přišli o své osobní věci, lidé často zjistí až s větším časovým odstupem a nejsou pak už schopni určit, kde byli okradeni. Policisté proto radí nosit peníze a doklady v náprsní kapse nebo v uzavřené kabelce před tělem.

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz