Krimi

Auto po nárazu do zdi vzplálo, řidiče zachránili obyvatelé domu. I ten hořel

Pořádně drsné probuzení za sebou mají obyvatelé rodinného domu v Dolanech na Olomoucku. V neděli brzy ráno totiž do jejich příbytku narazilo auto, které začalo hořet. Zatímco zachraňovali řidiče, přeskočily plameny i na blízkou garáž a samotný dům. Nešlo o jediný noční požár rodinného domu, na Příbramsku byly následky ještě tragičtější.

K požáru vyrazilo hned několik dobrovolných i profesionálních hasičských jednotek. "V Dolanech u hlavní komunikace dále na Šternberk sjelo osobní auto z cesty, prorazilo plot a silným nárazem posunulo před domem zaparkované jiné vozidlo do dřevěné garáže. Poté skončilo v rodinném domku," popsal mluvčí olomouckých hasičů Zdeněk Hošák.

Auto navíc začalo po nárazu ještě hořet. "Vyděšení obyvatelé domku nejdříve uslyšeli divné zvuky z kuchyně. Poté, co se jim naskytl pohled na zcela poničenou a přesunutou kuchyňskou linku, vyběhli ven. V hořícím vozidle zůstal zraněný řidič, dostali jej do bezpečí," přiblížil Hošák.

Související obsah

V té samé chvíli se ovšem plameny začaly šířit - na další auto, na dřevěnou garáž, ale i do půdních prostor rodinného domu samotného. "Včasným zásahem se podařilo zamezit rozšiřování hoření do obytné části," uvedl Hošák. Kromě řidiče nabouraného auta se zranila i jedna z obyvatelek domu - nadýchala se nebezpečných zplodin hoření.

Hasiči následně hledali skrytá ohniska, rozebrali část konstrukce a vynosili z domu věci. Škoda ještě přesně vyčíslená není, ale je jasné, že bude ve statisících.

Krátce po sobotní půlnoci vyráželi k rozsáhlému požáru rodinného domu i středočeští hasiči. I když jim byl původně hlášený jako požár trafostanice.

Plameny v Ohrazenicích na Příbramsku ovšem zabíjely - v hořícím domě totiž jeden člověk uvízl. A i když se hasičům podařilo ho objevit a vynést ven, oživování bylo neúspěšné. Další čtyři lidé se při rozsáhlém požáru zranili a zdravotníci je rozvezli do nemocnic.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestující si odmítla nasadit roušku, letadlo nad Atlantikem se muselo vrátit do Miami

Let společnosti American Airlines směřující o Londýna se ve středu musel kvůli jedné cestující vrátit zpět do Miami. Kapitán Boeingu 777 tak rozhodl poté, co si žena podle federálního nařízení odmítla nasadit roušku. Po přistání ji z letadla odvedla policie a žena byla zařazena na americký interní seznam osob, kterým je odepřen vstup na palubu letadla, informovala agentura AP s odkazem na vyjádření aerolinek.

Krátká zpráva

Kamion převážející výbušniny se střetl s motorkou, výbuch zabil nejméně 17 lidí

Nejméně 17 lidí přišlo v Ghaně o život a dalších 59 bylo zraněno při explozi kamionu, který převážel výbušniny. Podle agentury AFP byl výbuch byl následkem dopravní nehody, při které došlo ke střetu s motocyklem. Masivní exploze vytvořila na místě srážky hluboký kráter a srovnala se zemí desítky budov v okolí.

Píše se na Deník.cz