Domácí

Místo ozdob na stromku starý kočárek. Češi zavalili okolí domů odpadem

Místo ozdob na stromku starý kočárek. Češi zavalili okolí domů odpadem
Ústecká čtvrť Mojžíř | Zdroj: FB / @mojzir

Trochu odlišně pojali vánoční výzdobu na ústeckém sídlišti Mojžíř. Zatímco ve většině Česka zdobí stromky světýlka a ozdoby, v Ústí si tamní zdobí okolí domů starými pračkami a na stromy věší staré rozbité kočárky. "Vánoční bazárek. Je to smutné, no," píše pod příspěvkem na sociální síti Jana, které se nepořádek pochopitelně nelíbí.

Mojžíř se stává nechvalně známou čtvrtí v Ústí nad Labem. Tamní si s nepořádkem hlavu příliš nelámou, a to ani kolem Vánoc. Místo v popelnicích a kontejnerech končí odpadky přímo pod okny domů. A ne jen tak ledajaké odpadky. Během týdne odsud bylo odvezeno téměř 19 tun odpadu. Nepořádek zahrnoval i 67 kusů praček, ledniček a dalších domácích spotřebičů.

Vánoční atmosféra v takovém prostředí plném špíny a odpadu příliš nevládne. A samozřejmě se to nelíbí mnoha lidem, kteří v okolí žijí. "Mojžíř. Polohou, okolím, vybavením a dostupností by to mělo být jedno z nejlukrativnějších sídlišť ve městě. Jak dementní musí být vedení města, aby tohle za 30 let dopustilo? Co si budeme, tohle se vlastně dá říct o celém Ústí..." ptá se pod příspěvkem na facebooku Jakub.

Související obsah

Přitom v listopadu na sídlišti proběhl velký úklid, který provedli zaměstnanci společnosti AVE a pracovníci Úřadu městského obvodu Ústí nad Labem – Neštěmice, jak informoval portál e-usti.cz.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz