Domácí

Osudy rodin s nemocnými dětmi dojímají, Dobrých andělů je 131 tisíc!

Během posledních osmi týdnů vám TV Nova ukázala několik dojemných příběhů rodin, které se kvůli vážné nemoci svých dětí ocitly v nelehké životní situaci. S nákupem zdravotních pomůcek a další lékařskou péčí jim pomáhají Dobří andělé.

Za dobu své devítileté existence už nadace pomohla zhruba osmi tisícům rodin. Pomoci se rozhodlo téměř 132 tisíc lidí, kteří celkem přispěli bezmála jednu a půl miliardy korun.

Štěpánka, Julinka nebo třeba Kubík. To je jen hrstka dětí z několika tisíc rodin, kterým Dobrý anděl od počátku své existence od roku 2011 pomohl.

"Dobrý anděl propojuje individuální dárce - Dobré anděly - s rodinami, kterým do života vstoupila vážná nemoc. Těch onemocnění je spousta, často jsou kombinovaná, řada z nich je vzácná," vypočítává spoluzakladatel nadace Petr Sýkora.

Dobří Andělé pomáhají také rodinám, kde děti nebo rodiče onemocněli rakovinou. Televize Nova s nadací spolupracuje už osmým rokem. Jen od začátku letošního podzimu se po odvysílání reportáží přihlásilo přes osm tisíc nových dárců. "Nova Dobrému andělovi pomohla hodně a děláte to opravdu dlouho, osm let není krátká doba," těší Sýkoru.

Související obsah

"My jsme strašně vděční za dobré duše Dobrých andělů, kdy víme, že každý měsíc nám přijde určitá finanční částka," děkuje Lucie Pospíšilová. "Díky této pomoci jsme schopni Kubíkovi zprostředkovat kvalitnější rehabilitaci," přidává se Radek Dolejš.

Pomoci rodinám v těžké životní situaci můžete i vy. Staňte se Dobrým andělem. Stačí se pouze zaregistrovat na internetových stránkách. Nadace vámi věnovanou částku rodinám posílá do posledního haléře.

pez, Eliška Kopánková, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz