Domácí

Trať u Hluboké má výluku. Opravy potrvají až do Štědrého dne

Nejméně dva dny potrvají opravy poškozené trati po nehodě rychlíku u Hluboké nad Vltavou, se kterými začali železničáři v pondělí. Vlak tam v sobotu v plné rychlosti vykolejil poté, co najel na poškozenou výhybku. Škoda přesahuje 3,5 milionu korun.

Těžce přístupný terén mezi skalami komplikoval o víkendu odstraňování havarovaného vlaku, který v sobotu vykolejil nedaleko Hluboké na Vltavou. Hasiči o víkendu – doslova ve dne v noci – s pomocí hydrauliky vraceli vykolejené vozy včetně lokomotivy zpátky na trať.

Poškozené koleje v úseku nejméně 300 metrů začali rozebírat až v pondělí ráno poté, co havarovanou soupravu odtáhli z místa nehody. Kolejnice museli rozřezat, poškozené pražce vyměňovali za bezvadné.

Související obsah

Trať zůstává i nadále uzavřena, mezi Českými Budějovicemi a Veselím ad Lužnicí vozí cestující náhradní autobusy. Výluka se týká asi padesátky spojů. Cestující by měli počítat se zpožděním do 20 minut. Železničáři věří, že provoz na trati z Českých Budějovic do Prahy a Brna se podaří obnovit do Štědrého dne.

zv, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dánsko za víkend zaznamenalo víc omikronu, než celá EU

Dánský institut veřejného zdraví zaznamenal “znepokojivý“ nárůst potvrzených případů nové mutace koronaviru omikron. Podle agentury AFP dánské úřady v neděli registrovaly už 183 případů, což je proti pátku trojnásobný počet, přičemž Evropské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) již dříve hlásilo 182 případů varianty omikron pro celou Evropskou unii včetně Norsko a Islandu.

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz