Videoreportáž

Sopka na Havaji se opět probudila k životu, lidé mají zůstat doma

Havajská organizace pro civilní ochranu vydala doporučení, aby lidé zůstali ve svých domovech poté, co vybuchla sopka Kilauea. Erupce začala v neděli v kráteru Halema’uma’u. Asi hodinu po výbuchu sopky zasáhlo ostrov zemětřesení o síle 4,4 stupně. Kilauea byla naposled aktivní v roce 2018, kdy zničila více než 700 domů, a chrlila tolik lávy, že by naplnila 320 tisíc olympijských bazénů. Tehdy láva tekla přes čtyři měsíce.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz