Videoreportáž

Na obloze je betlémská hvězda. Naposledy byla vidět v roce 1226

Betlémská hvězda je ten nejvzácnější úkaz na nebi, který jsme letos neviděli. Saturn a Jupiter se kolem páté odpoledne přiblížily k sobě tak těsně, že se spojily do jedné zářící hvězdy. Na večerním nebi by ji každý poznal pouhým okem, ale místo vánočního zázraku jsme v pondělí mohli pozorovat jen mraky. Naposledy bylo tento úkaz možné vidět v roce 1226. Další příležitost bude až v roce 2080.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Píše se na Deník.cz