Domácí

Řidič autobusu u Prahy zkolaboval za jízdy! Cestující si prožili chvíle hrůzy

Řidič autobusu u Prahy zkolaboval za jízdy! Cestující si prožili chvíle hrůzy
Zdroj: Thinkstockphotos

Vážnou dopravní nehodou mohla v úterý skončit jízda autobusu na lince Rakovník – Praha. Řidiči se za jízdy udělalo špatně a ztratil vědomí. Autobus se podařilo zcela zastavit až díky včasnému zásahu cestujících.

Řidič linkového autobusu začal pociťovat zdravotní obtíže asi ve dvou třetinách své trasy. Než upadl do bezvědomí, stihl ještě vozidlo zpomalit. Zcela zastavit se mu ho ale již nepodařilo. Kolapsu si všimli cestující, kteří přispěchali řidiči na pomoc.


Jedním ze zachránců byl i Jaroslav Macík. "Jel jsem tímto busem ze Stochova a zhruba u Pavlova začal autobus rychle zpomalovat a sjíždět ke krajnici dálnice. Když jsem ze zadních sedadel autobusu doběhl dopředu, řidič byl už v bezvědomí, ale autobus se stále pohyboval,“ popsal událost pan Macík.

Související obsah


Poté, co se autobus podařilo zcela zastavit, poskytli cestující řidiči první pomoc. Záchrannou akci komplikovalo vybavení autobusu. Podle informací svědka dveře, které řidiče za normálních okolností chrání, při otevření zablokovaly průchod do uličky. Bezvládného řidiče tak bylo velmi obtížné zpoza volantu vyprostit.


Po několika minutách přišel naštěstí řidič k sobě a začal na své okolí reagovat. Na místo byla přivolána Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje. "Muž nebyl v přímém ohrožení života. Záchranáři ho zajistili a transportovali do motolské nemocnice k dalšímu vyšetření,“ potvrdila mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

Celá událost se obešla bez zranění, ale chybělo jen málo a jízda autobusu mohla mít smutný konec. "Řidič svou bleskovou reakcí stačil zabránit velkému neštěstí, protože se jednalo opravdu o vteřiny, než zkolaboval úplně. Jsou to profesionálové, kteří za nás cestující nesou velkou zodpovědnost. Tímto bych mu chtěl poděkovat,“ vzkázal pan Jaroslav.

Záchranná akce proběhla také na Šumpersku. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz