Videoreportáž

Komíny největší uhelné elektrárny západu popadaly k zemi jako kuželky

Komíny uhelné elektrárny Navajo v USA se tyčily do výšky 236 metrů a naposledy vyfoukly dým v roce 2019, kdy elektrárna spálila poslední zbytky uhlí z dolu Kayenta, který závod napájel. K demolizi komínů pak došlo letos v prosinci. Uhelná elektrárna Navajo se nacházela v indiánské rezervaci a byla významným zdrojem financí pro kmeny Navajo a Hopi. Její uzavření je také symbolem pro nástup obnovitelné energie. Tento trend probíhá nejen v USA, ale po celém světě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz