Zahraničí

Trump omilostnil dalších 26 lidí, dle kritiků odměňuje potrestané spojence

Trump omilostnil dalších 26 lidí, dle kritiků odměňuje potrestané spojence
Zdroj: TV Nova

Dosluhující americký prezident Donald Trump nešetří udělováním milostí, ve středu oznámil jména dalších 26 šťastlivců. Jsou mezi nimi dlouholetý spojenec a poradce Roger Stone, bývalý šéf volební kampaně Paul Manafort a otec vrchního poradce Bílého domu Jareda Kushnera Charles, uvedla televize CNN.

Pokračuje tak šňůra Trumpových milostí, která zřejmě nemá v historii obdoby. Každý z končících prezidentů udělil nějakou kontroverzní milost, Trump však odměňováním přátel a spojenců, kteří byli odsouzeni do vězení, všechny překonal.

Manafort a Stone patřili mezi Trumpovy nejbližší spolupracovníky a zároveň mezi ty z jeho blízkých, kteří dostali nejtvrdší tresty. Mezi jejich prohřešky figurovaly bankovní, daňové a jiné podvody, lhaní pod přísahou či vyhrožování svědkovi.

Související obsah

Charles Kushner, otec Trumpova zetě, byl odsouzen za daňové úniky, nezákonné financování volební kampaně či zastrašování svědka, když si proti němu najal prostitutku, která ho měla svést v pokoji se skrytou kamerou. Trest si už odpykal.

Předchozí den udělil Trump 23 milostí.

mch, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz