Domácí

Internetové obchody čekají povánoční slevy. Češi letos utratí méně peněz

Internetové obchody čekají povánoční slevy. Češi letos utratí méně peněz
Zdroj: Profimedia

V pátek začíná českým e-shopům druhé nejsilnější prodejní období v roce. Češi obvykle utratí při povánočních slevách miliardy korun. Letos se však počítá s tím, že kvůli koronavirové krizi bude poptávka po zboží nižší.

V předvánočním čase Češi v e-shopech utratili bezmála 70 miliard korun. Před koncem tohoto období, tedy ještě před Štědrým dnem, už některé e-shopy však zahájily sezónu povánočních slev. Hlavní období povánočních slev ale začíná až v pátek. Potrvá do první poloviny ledna.


"Silný nápor v e-shopech bude po vánočních svátcích poprvé patrný zřejmě v pondělí 28. prosince. Ve sváteční dny 25. a 26. prosince a pak v neděli 27. prosince si Češi navzdory možnosti nákupu online dají ještě od velkého nakupování pauzu a budou se spíše věnovat hodování, cukroví, návštěvám a rozjímání. Nakupovat budou hlavně v týdnu od 4. ledna 2021, kdy už tedy půjde spíše o novoroční slevy,“ uvedl ekonom Lukáš Kovanda.

Související obsah


Během tří povánočních výprodejových týdnů utratí Češi v e-shopech o zhruba 70 procent více než v během celého roku. Povánoční slevy bývají často mnohem výhodnější než slevy předvánoční. Nízké ceny lze očekávat například u oblečení.

"Poskytnutí slevy, ať už jde o slevu povánoční či novoroční, není důvodem k omezení zákazníkova práva zboží reklamovat nebo vrátit do čtrnácti dní v případě zakoupení online. Ať už zákazník nakoupí za jakoukoli cenu, vždy platí, že jej může reklamovat po dobu 24 měsíců od převzetí,“ vysvětluje Kovanda.

Do obchodů po celém Česku vyrazily davy lidí. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz