Domácí

Nenašli je ani po letech. Tito andílci letos na Vánoce nemohli být doma

Nenašli je ani po letech. Tito andílci letos na Vánoce nemohli být doma
Zdroj: Policie ČR

Policisté po nich často beze stopy pátrají i celé roky, rodiny nepřestávají doufat, že se vrátí domů. Smutných příběhů, v nichž figurují ztracené děti, je bohužel celá řada. Přestože většina pátrání má šťastný konec, některá dopadnou tragicky. Tohle jsou děti, po kterých policisté stále pátrají.

Policisté si denně vyslechnou v průměru dvacet oznámení, že se ztratilo nějaké dítě. Většinu z nich muži zákona vypátrají v řádech minut či hodin, některé se ale najít nepodaří a je třeba vyhlásit pátrání.

K 25. prosinci policisté pátrají po celkem osmi dětech do 12 let věku, třech chlapcích a pěti dívkách. Některé z nich jsou ztracené už celé roky a policistům se je navzdory vší snaze nedaří přivést zpátky domů.

Valerie Kvasničková

Zdroj: Policie ČR

Po nyní devítileté Valerii se pátrá od srpna 2018. Dívenka zmizela poté, co se její péče ujala babička Soňa. Ta měla malou Valerii surově týrat, což letos v lednu potvrdil i Obvodní soud pro Prahu 3. Soňa Kvasničková doposud nedokázala vysvětlit, co se s její vnučkou stalo. Soud ji poslal do vězení na osm let. Pod drobnohledem se ocitly také sociální pracovnice, které měly na péči o dívku dohlížet. Policisté případ znovu otevřeli v únoru.

Kristina a Barbora Burdovy

 

Zdroj: Policie ČR

Po sestrách Burdových muži zákona pátrají už od 10. ledna 2019. Mladší Kristina by na Boží hod oslavila osmé narozeniny. Jednou z verzí vyšetřovatelů je, že dívky unesla jejich vlastní matka. Kam s nimi ale zmizela, se dosud zjistit nepodařilo.

Ben Hamouda Nour Mariem

Zdroj: Policie ČR

Již tři roky policisté pátrají také po této dívce z Plzeňska. Ohledně jejího zmizení nemají téměř žádné informace. Stále se tak neví, kdo mohl dívenku, které je v současné době 12 let, unést, a ani proč.

Související obsah

Dlabalová

Po dívence z Mostecka, kterou policie ve svých statistikách uvádí pouze pod příjmením Dlabalová, se doslova slehla zem. Muži zákona po ní pátrají už od února 2011. V době, kdy zmizela, nebyl dívce ani rok. Letos by oslavila desáté narozeniny.

Související obsah

Nikolas Zedníček

Zdroj: Policie ČR

Nikolasovi bude tři dny po Vánocích dvanáct let. Bohužel se zdá, že narozeniny doma neoslaví. Policie po něm pátrá od září 2015 a zatím nemá jedinou stopu, která by ji k usměvavému kloučkovi z fotografie zavedla.

Adam Salah Abbas

Zdroj: Policie ČR

Po nyní již devítiletém Adámkovi vyhlásili policisté pátrání v dubnu 2016. Od té doby však zůstává v databázi. Mužům zákona se doposud nepodařilo najít jedinou stopu, která by je k chlapečkovi dovedla. Když zmizel, bylo mu pouhých pět let.

Nikitas Marmatakis

 

Zdroj: Policie ČR

Po jedenáctiletém Nikitasovi vyhlásili policisté pátrání v únoru 2020. Chlapec podle informací policie pochází z Řecka, bydliště ale má na Praze 3. Kdo Nikitase odvedl, kam a proč, se doposud nepodařilo zjistit.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz