Zahraničí

Nigérijští islamisté pobili věřící, zapálili kostel a unesli kněze

Nigérijští islamisté pobili věřící, zapálili kostel a unesli kněze
Zdroj: Profimedia

Ne všichni křesťané si užívají Vánoce v rozjímání. Na severovýchodě Nigérie islamisté na Štědrý den zabili nejméně 11 lidí, vypálili kostel a unesli kněze.

Teroristé ze skupiny Boko Haram přijeli náklaďáky a na motocyklech do převážně křesťanské obce Pemi ve státě Borno a stříleli po všem, co se hnulo. Lidé začali prchat do okolního porostu.

Po řádění ozbrojenců zůstalo 11 mrtvých, mnoho dalších je nezvěstných. Islamisté zapálili kostel a unesli kněze, uvádí na základě informací místních zdrojů zahraniční média.

Teroristé také vyplenili zásoby potravin připravené na Vánoce, zapálili deset domů a rovněž nemocnici, odkud předtím ukradli léky a zdravotnický materiál.

Související obsah

Vesnice se nachází necelých dvacet kilometrů od Chiboku, kde bojovníci z Boko Haram unesli před šesti lety 200 dívek ze školy.

Další křesťanskou komunitu napadli ve stejný den ozbrojenci v sousedním státě Adamawa. Křesťané v severní části Nigérie s muslimskou většinou si zvláště v době svátků zřizují oddíly sebeobrany nebo je chrání milice spolupracující s armádou.

Nigérijská federace je s více než 190 milióny obyvatel nejlidnatější Africkou zemí. Je zde na 250 etnik. Hlavními náboženstvími jsou islám a křesťanství, které jsou v populaci zastoupeny zhruba půl na půl, přičemž sever země je převážně muslimský, jih křesťanský.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz