Domácí

Lyžaři se loučí se sjezdovkami. Lidé vzali naposled skiareály útokem

Čas, který zbývá do dalšího zavírání skiareálů, se rozhodly využít stovky lyžařů. V neděli 27. prosince se totiž Česko přesune do pátého, nejvyššího stupně protiepidemického systému PES a znovu se zastaví provoz lyžařských vleků. Na tiskové konferenci to potvrdil ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Ve sváteční sobotu vzali lidé sjezdovky útokem. Dle svých slov chtěli naposledy využít možnost si zalyžovat. Od neděle už příležitost mít nebudou. Vleky a lanovky nezůstaly v provozu ani dva týdny. Jejich provoz vláda umožnila 18. prosince, devět dní na to znovu končí.

Rozloučit se s horami vyrazili lidé například do skiareálu Karlov u Bruntálu nebo na sjezdovku Šacberk u Jihlavy. Tamním návštěvníkům dokonce ani nevadilo, že je v provozu pouze dětský vlek.

 

Návštěvníkům skiareálů loučení se sjezdovkami nezkazilo ani to, že si nemohli posedět v tamních restauracích a kioscích, a dokonce ani dopřát klasický svařák.

Zavřená jsou také ubytovací zařízení. Návštěvníky před pokladnami a turnikety usměrňovaly speciální koridory, které mají za cíl redukovat počet lidí.

V některých částech Česka lyžařská sezóna ani neměla šanci odstartovat, například na většině Moravy. Tamním vlekařům totiž nepřálo počasí a neměli tak šanci sjezdovky připravit.

Související obsah

Mimo provoz zůstal například oblíbený lyžařský resort Harrachov, nebo skiareály Hlinsko, Hartmanice, Jalovec či Kašperky. Do Prahy kvůli zničené sezóně dokonce vyrazila část horalů - požadují od vlády kompenzace kvůli ušlému zisku.

  

Provoz skiareálů trval jen chvíli, přesto však platila řada omezení:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zůstává v nemocnici, vyšetření nedopadlo, jak se očekávalo

Prezident Miloš Zeman i nadále zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Mluvčí nemocnice Jitka Zinke uvedla, že by hlava státu měla zařízení opustit nejdříve ve středu. Podle dvou zdrojů z Hradu měl být Zeman původně propuštěn už v úterý, nicméně vyšetření nedopadla, jak se očekávalo, informuje Deník N.

Píše se na Deník.cz