Domácí

Intenzivní pátrání na jihu Čech. Ženu v bezvědomí našel až pes záchranářů

Intenzivní pátrání na jihu Čech. Ženu v bezvědomí našel až pes záchranářů
Zdroj: Horská služba

Velmi intenzivní pátrání mají za sebou členové horské služby a policie, kteří na Prachaticku hledali ztracenou ženu. Té mohlo jít vzhledem k podmínkám a zdravotnímu stavu o život. Pohřešovanou nakonec našel pes, žena byla podchlazená a v bezvědomí. Záchranáři ji vynesli z náročného terénu a předali zdravotníkům.

Procházka kolem Lenory na Prachaticku mohla pro čtyřicetiletou ženu skončit velmi špatně. Ta totiž ztratila orientaci a zabloudila. Záchranáři Horské služby ČR na žádost policistů okamžitě vyrazili do akce.

"Ihned jsme vytvořili tým deseti členů s jedním záchranářským psem a potřebnou terénní technikou. Připojili jsme se pak k policistům a několika jednotkám Hasičského záchranného sboru. Po rozdělení úseků jsme začali už za tmy prohledávat okolí Lenory," uvedl k počátku pátrání Ondřej Zeman, zasahující člen Horské služby Šumava.

Ženě vzhledem k podmínkám, které venku panovaly, a špatnému zdravotnímu stavu mohlo jít o život, bylo nutné ji najít co nejdříve.

"Kolem Lenory je mnoho těžko přístupných míst v hustých lesích a kromě toho i močály a rašeliniště. Teploty jsou pod bodem mrazu a všude už je sníh. To vše mohlo znamenat, že je pohřešovaná v ohrožení zdraví či dokonce života," potvrdil Zeman.

Související obsah

V půl sedmé přišel zvrat v pátrání, pohřešovanou našel pes Horské služby ČR, který štěkáním přivolal záchranáře.

"Paní byla v bezvědomí a silně podchlazená. Nacházela se v místě, odkud ji naši členové museli po poskytnutí tepelného komfortu a ošetření těžkým terénem nést. Pak jí přeložili do vyhřátého terénního auta a poté předali posádce sanitního vozu Rychlé zdravotnické pomoci k dalšímu ošetření," doplnil k úspěšné pátrací akci Michal Janďura, náčelník Horské služby Šumava.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz