Zahraničí

Slovenská Firo-tour krachuje. Klienti se mohou hlásit o vrácení peněz

Slovenská Firo-tour krachuje. Klienti se mohou hlásit o vrácení peněz
Zdroj: TV Nova

Po více než dvaceti letech působení vyhlásí úpadek slovenská cestovní kancelář Firo-tour SK. Může za to výrazné omezení činnosti v době koronavirových restrikcí i neochota pojišťoven sjednat další pojistku proti úpadku. České jmenovkyně této cestovky se krach nijak netýká.

"Koronakrize zasáhla nás všechny. Některé více, jiné méně. Bohužel právě cestovní ruch postihla absolutně. I když jsem do poslední chvíle věřili, že to zvládneme, dnes se vztyčenou hlavou přijímáme porážku a vás všechny s pokorou prosíme o pochopení. Promiňte, že jsme to nezvládli," napsal v úterý na portál cestovní kanceláře Firo-tour SK její obchodní ředitel Marcel Siekel.

Úpadek vyhlásí tato slovenská cestovka ještě do konce tohoto roku. Ujišťuje klienty, že peníze za zakoupené zájezdy i vouchery dostanou zpátky, a to nejpozději do šesti mesíců. Obchodní ředitel ve svém emotivním prohlášení přiznal, že pojišťovna tentokrát odmítla s Firo-tour SK uzavřít pojistku proti úpadku pro příští rok. "Nepochodili jsme ani u dalších pojišťoven," popsal Marcel Siekel, co předcházelo rozhodnutí vyhlásit úpadek.

 

Související obsah

České jmenovkyně této cestovní kanceláře ani jejích klinetů se krach Firo-tour SK nijak nedotýká. "Působíme naprosto samostatně a navíc jsme i pojištěni u jiné pojišťovny," řekla v úterý TN.cz Lucie Frnochová, mluvčí české FIRO-tour, a.s.. nedomnívá se, že by krach slovenské cestovky mohl dopadnout na Čechy, protože ti převážně využívají služeb české cestovní kanceláře. 

"Naopak máme klienty ze Slovenska. Některé destinace, které Firo-tour SK nenabízela, si zájemci ze Slovenska kupovali prostřednictvím agenturního prodeje u nás,"  konstatovala mluvčí.

Podívejte se, že zkrachovat může i super úspěšná cestovní kancelář:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz