Zahraničí

Slovenská Firo-tour krachuje. Klienti se mohou hlásit o vrácení peněz

Slovenská Firo-tour krachuje. Klienti se mohou hlásit o vrácení peněz
Zdroj: TV Nova

Po více než dvaceti letech působení vyhlásí úpadek slovenská cestovní kancelář Firo-tour SK. Může za to výrazné omezení činnosti v době koronavirových restrikcí i neochota pojišťoven sjednat další pojistku proti úpadku. České jmenovkyně této cestovky se krach nijak netýká.

"Koronakrize zasáhla nás všechny. Některé více, jiné méně. Bohužel právě cestovní ruch postihla absolutně. I když jsem do poslední chvíle věřili, že to zvládneme, dnes se vztyčenou hlavou přijímáme porážku a vás všechny s pokorou prosíme o pochopení. Promiňte, že jsme to nezvládli," napsal v úterý na portál cestovní kanceláře Firo-tour SK její obchodní ředitel Marcel Siekel.

Úpadek vyhlásí tato slovenská cestovka ještě do konce tohoto roku. Ujišťuje klienty, že peníze za zakoupené zájezdy i vouchery dostanou zpátky, a to nejpozději do šesti mesíců. Obchodní ředitel ve svém emotivním prohlášení přiznal, že pojišťovna tentokrát odmítla s Firo-tour SK uzavřít pojistku proti úpadku pro příští rok. "Nepochodili jsme ani u dalších pojišťoven," popsal Marcel Siekel, co předcházelo rozhodnutí vyhlásit úpadek.

 

Související obsah

České jmenovkyně této cestovní kanceláře ani jejích klinetů se krach Firo-tour SK nijak nedotýká. "Působíme naprosto samostatně a navíc jsme i pojištěni u jiné pojišťovny," řekla v úterý TN.cz Lucie Frnochová, mluvčí české FIRO-tour, a.s.. nedomnívá se, že by krach slovenské cestovky mohl dopadnout na Čechy, protože ti převážně využívají služeb české cestovní kanceláře. 

"Naopak máme klienty ze Slovenska. Některé destinace, které Firo-tour SK nenabízela, si zájemci ze Slovenska kupovali prostřednictvím agenturního prodeje u nás,"  konstatovala mluvčí.

Podívejte se, že zkrachovat může i super úspěšná cestovní kancelář:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz