Domácí

Inspektoři našli na pultech šizená i zdraví škodlivá piva! Nemáte je doma?

Inspektoři našli na pultech šizená i zdraví škodlivá piva! Nemáte je doma?
Zdroj: Thinkstockphotos

Několik závadných druhů piva odhalila v uplynulých měsících Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Nejčastějším prohřeškem bylo klamání spotřebitele při uvádění obsahu alkoholu. To výrobce uváděl vyšší, než byla jeho skutečná hodnota. Odhaleno bylo ale také nebezpečné pivo, které obsahovalo nadměrné množství chlorečnanů. Kromě závadného zlatého moku odhalila inspekce také plesnivé vepřové.

Pivo značky "Hubertus světlý ležák Prémium" obsahovalo nadměrné množství chlorečnanů. Ty v nadměrné míře mohou být dokonce zdraví ohrožující, a proto bylo toto pivo označeno jako nebezpečné. Chlor se používá jako dezinfekční činidlo pro úpravu vody při přípravě piva. Nebezpečnou byla označena výrobní šarže 08.10. 2020. Kontrola byla provedena přímo v pivovaru Hubertus, který pivo vyrábí. 

Jako nejakostní byla označena tři piva značky Muflon, která obsahovala méně alkoholu, než bylo uváděno na etiketě produktu. Docházelo zde tedy ke klamání spotřebitele. Konkrétně se jedná o produkty "New England Ipa speciální světlý India Pale Ale, šarže č. 61/5", "Polotmavý ležák pivo vídeňského typu, šarže č. 42/10" a "Světlý ležák za studena chmelený, šarže č. 59/3". Všechny vzorky byly odebrány přímo u výrobce v pivovaru Kunratice. Na rozdíl od piva Hubertus nebyly tyto vzorky shledány jako nebezpečné.

Další nebezpečnou potravinou bylo označeno "zchlazené vepřové" v liberecké restauraci Depo. To mělo na svém povrchu viditelnou plíseň bílé barvy. Podle inspekce bylo 3,4 kg tohoto masa určeno pro výdej pokrmu vepřo, knedlo, zelo. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz