Hasiči

Hasiči řešili požáry i lidi uvězněné před domem. Silvestr se bez výjezdů neobešel

Letošní oslavy silvestrovské půlnoci byly z pohledu hasičů znatelně klidnější, než byly kterékoliv předtím. Díky přísným protiepidemickým opatřením, které zahrnují především zákaz vycházení po 21. hodině, nedocházelo k tak masivnímu používání zábavní pyrotechniky jako v předchozích letech. Za většinou výjezdů hasičů během silvestra totiž obvykle stálo nezodpovědné odpalování rachejtlí, světlic, petard a dělobuchů. I tak na hasičský sbor čekaly výjezdy nejen k požárům, na Pardubicku museli hasiči pomáhat lidem, kteří se zabouchli v zimě před domem.

Jako vůbec nejklidnější silvestrovskou noc za poslední dekádu hodnotí letošního Silvestra hasiči v Praze. Hodinu po půlnoci evidovali v souvislosti s pyrotechnikou 17 požárů. Naštěstí se jednalo o menší požáry křoví a zbytků pyrotechniky. V Řeporyjích likvidovali požár dřevěných palet na ploše 10 x 5 metrů.

O poznání menší klid měli naproti tomu hasiči z Pradubicka, kde se zákaz vycházení v počtu výjezdů k událostem spojeným s používáním zábavní pyrotechniky příliš neodrazil. Kromě dopravní nehody museli zasahovat u otvírání bytu a požárů stromů a travního porostu. Po půlnoci pak hasili hořící kontejner v pardubických Polabinách, pyrotechniku v dodávce na parkovišti před supermarketem v Přelouči, či zapálené plasty a krabice v Dolních Boříkovicích.

Královéhradečtí hasiči naopak nezaznamenali do půlnoci žádný výjezd spojený s oslavami Nového roku. K první události vyjížděli jen pár minut před půlnocí, když v Durychově ulici v Hradci Králové hořela na balkoně v 5. patře svíčka, od které chytilo okno. Tento požár byl naštěstí uhašen ještě pře jejich příjezdem. Svůj první výjezd v tomto roce zaznamenali v doslova magický čas, když 1.1. 2021 vyjížděli v 01.11 k požáru plastového kontejneru na papír do obce Trnov.

Stejně tak proběhla silvestrovská noc pro hasiče na Liberecku. Od 20.00 zasahovali pouze u požáru osobního automobilu v Raspenavě.


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz