Domácí

Mladíka zranila petarda na hlavě, resuscitovali ho. Je v kritickém stavu

Silvestrovská noc byla podle policie klidnější než obvykle, přesto se neobešla bez vážných incidentů. Mladého muže z Mělnicka těžce zranila petarda. Záchranáři ho převezli do nemocnice, kde bojuje o život.

Novoroční oslavy byly letos podle policie klidné. Od deváté hodiny večer totiž platil zákaz vycházení. Strážci zákona zásadnější incidenty řešit nemuseli, na Mělnicku se ale vážně zranil mladý muž.

Ten před druhou hodinou v noci nezvládl manipulaci s petardou. "Všechny výjezdy silvestrovské noci s klasickými hříchy oslav příchodu nového roku zastínil výjezd v 1:36, kdy na Mělnicku došlo při použití petardy těžší kategorie k vážnému zranění mladého muže. Vážně zraněného, který byl při výbuchu zraněn v oblasti hlavy, se do příjezdu posádek snažili svědci resuscitovat," uvedla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Muže potom převezli do jedné z pražských nemocnic. "Záchranáři v intenzivní péči pokračovali, zajistili dýchací cesty pacienta a připojili ho na umělou plicní ventilaci. Poté byl muž v kritickém stavu přepraven do střešovické nemocnice," dodala.

Související obsah

V počtu výjezdů i přijatých oznámení ale byla silvestrovská noc podle policistů srovnatelná s běžnými dny. Nejčastěji museli řešit rušení nočního klidu, porušování zákazu vycházení kvůli pyrotechnice. Častěji řešili konflikty v domácnostech.

"Přestupků za porušení mimořádných a krizových opatření jsme v průběhu včerejšího dne zjistili celkem 613. 491 z nich vyřešili policisté domluvou, ostatní pak příkazem na místě nebo oznámením správnímu orgánu," upřesnila mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová.

Silvestrovská noc měla dramatický průběh také na Brněnsku. Muž v tamní chatové oblasti Mokrá-Horákov spadl do ohně. Podle záchranářů utrpěl popáleniny třetího stupně na téměř celém těle. "Spadl do ohně a zůstal ležet v bezvědomí," upřesnila mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Popálený skončil na urgentním příjmu fakultní nemocnice v Brně Bohunicích.

Ani přes vládní opatření se lidé ohňostrojů nevzdali:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz