Domácí

Zimní střediska jsou v obležení lidí. Češi slavili Nový rok na Sněžce

Také v pátek, na Nový rok, byla zimní střediska v obležení lidí. V zavřených skiareálech se sáňkovalo. Některé cesty museli policisté dokonce uzavřít, protože nebylo kde zaparkovat a návštěvníci tak svá auta nechávali na zakázaných místech.

Někteří lidé zase nerespektovali noční zákaz vycházení a silvestra oslavili na Sněžce. Na nejvyšší hoře Česka slavily Nový rok desítky lidí. A od rána už se pak na horách opakovalo to, co po celé vánoční prázdniny. Tisíce lidí na sáňkách a bobech okupovaly technickým sněhem pokryté sjezdovky v uzavřených skiareálech.

V Mladých Bukách svádějí boj s větrnými mlýny už týden. “Pořád sem chodí lidé. Je to nebezpečné, občas přejíždějí přes hadice. Nemůžeme je vyhodit. Jeden den jsme napočítali 500 lidí, což je více než běžně, když lyžujeme,“ uvedla Kateřina Pilařová.

Související obsah

V Deštném návštěvníky pustili na část zasněženého kopce už po Vánocích. V pátek tu byly opět stovky lidí. Aby provozovatel nemusel nakonec ještě řešit úklid odpadků z okupovaných sjezdovek, odpadkové koše tu pravidelně mění a v uzavřeném areálu nechal otevřené toalety.

A protože i v pátek byla parkoviště plná, tak silnici z Deštného do Orlického Záhoří museli policisté dokonce uzavřít. Doprava tu zkolabovala a řidiči parkovali i tam, kde je to zakázané. Podobné problémy čekají policisté ale i vlekaři na horách minimálně do konce víkendu.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Probační služba přestala využívat náramky

Elektronický monitoring odsouzených a obviněných v listopadu skončil. Probační služba totiž měla problémy s dodavatelem náramků firmou SuperCom. Vrátí se tedy k namátkovým kontrolám. Ministerstvo spravedlnosti je na tuto variantu připraveno. Informoval o tom mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.

Píše se na Deník.cz