Zahraničí

James Bond truchlí! Zemřela mu jeho Bond Girl, herečce bylo 65 let

James Bond truchlí! Zemřela mu jeho Bond Girl, herečce bylo 65 let
Zdroj: Profimedia

Ve věku 65 let zemřela herečka Tanya Robertsová. Byla známá hlavně z filmu o agentu Jamesi Bondovi. Herečka zemřela v nemocnici, kam byla převezena po zdravotním kolapsu.

Herečka Tanya Robertsová zemřela v neděli v nemocnici v Los Angeles poté, co tam byla převezena 24. prosince, kdy se zhroutila na procházce se svými psi. Bylo jí 65 let. Příčina její smrti je zatím neznámá. Její úmrtí ovšem nebylo zapříčiněno koronavirem. Před smrtí se také neléčila se žádnou závažnou nemocí, informoval o tom The Hollywood Reporter.

"Jsem zdrcen. Tanya byla brilantní a krásná. Milovala své fanoušky. Byla to ta nejsladší osoba s obrovským srdcem, jakou jsem kdy potkal," řekl její dlouholetý přítel Mike Pingel. Naposledy herečka komunikovala s fanoušky online v polovině prosince. Další internetové setkání bylo naplánováno na 2. ledna, ovšem bylo bez vysvětlení zrušeno. Fanoušci se tak začali obávat o hereččino zdraví.

Tanya Robertsová se proslavila hlavně rolí v bondovce Vyhlídka na vraždu z roku 1985, kde si zahrála Bond Girl. Známá je také fanouškům dobrodružného filmu Pán šelem. K větším filmovým rolím se ovšem po úspěchu filmu o agentu Jamesi Bondovi nedostala. V devadesátých letech tak byla obsazovaná jen do béčkových snímků nízké kvality.

Související obsah

  

Jméno Tanya Robertsová byl hereččin pseudonym, narodila se jako Victoria Leigh Blumová. V patnácti letech se rozhodla začít s kariérou modelky a následně přešla k filmovému průmyslu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Británie kvůli šíření omikronu zpřísní protipandemická opatření

Britský premiér Boris Johnson ve středu oznámil zpřísnění některých opatření v důsledku prudkého nárůstu případů mutace omikron. Nová opatření označil jako "plán B" na poražení covidu během zimy. Od pátku budou na většině veřejných míst povinné roušky a od příštího týdne vláda nařizuje práci z domova lidem, kteří na to mají podmínky. Vstup na hromadné akce bude možný jen s potvrzeným očkováním nebo negativním testem.

Krátká zpráva

Diplomatický bojkot zimní olympiády v Pekingu podpoří i Kanada

Kanada se připojí ke Spojeným státům, Velké Británii a Austrálii v diplomatickém bojkotu zimních olympijských her v Pekingu, řekl ve středu kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámení přišlo poté, co Bílý dům spolu s australskou a britskou vládou potvrdily diplomatický bojkot zimních her v únoru na protest proti porušování lidských práv v Číně. Čína slíbila, že bude reagovat "pevnými protiopatření".

Píše se na Deník.cz