Domácí

Státní podnik Diamo propustí dvě třetiny lidí. Zájem o ně má 80 firem

Státní podnik Diamo začal propouštět zaměstnance OKD. Nechá si jen necelou třetinu prcovníků. O propuštěné horníky a další zaměstnance má zájem asi osmdesát firem.

Ve státním podniku Diamo začaly pohovory s 549 zaměstnanci, které čeká propuštění. Podnik od nového roku převzal těžební společnost OKD spolu s utlumovanou těžbou v dolech Paskov, Lazy a Frenštát. Pod Diamo bylo převedeno 749 zaměstnanců, z toho dvě stovky si podnik nechá pro útlumové práce.

"V tuto chvíli se nám podařilo navázat spolupráci už s více než 80 firmami z našeho regionu, což je velký úspěch. Tyto společnosti mají o naše lidí zájem, takže budeme rádi, pokud se naši zaměstnanci do projektu Nová šichta zapojí," uvedla Radka Naňáková, personální ředitelka OKD. Do projektu Nová šichta se mohou hlásit nejen nyní propouštění lidé, ale i ti, které rozvázání pracovního poměru čeká až v následujících měsících.

Související obsah

Horníci se mohou zaregistrovat také v aplikaci Burza práce, kde je i nabídka volných pracovních míst. Mnoho zaměstnanců teď čeká rekvalifikace na jinou práci. Podle celkově odpracované doby budou propuštění pracovníci dostávat až pět let státní příspěvek.

zv, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz