Krimi

Lupič měl ohrožovat více žen nožem. Policisté dopadli podezřelého! VIDEO

V úterý pražští policisté žádali o pomoc při pátrání po nebezpečném násilníkovi, který podle nich v hlavním městě s nožem v ruce přepadl v posledních dnech více žen. O přibližně 24 hodin později se jim podařilo zadržet podezřelého, dokonce ve stejném oblečení.

"Policisté dnes krátce po poledni zadrželi v Praze 8 muže odpovídající popisu hledaného útočníka, který opakovaně napadl několik žen," oznámila TN.cz ve středu odpoledne policejní mluvčí Eva Kropáčová. Strážce zákona na něj upozornila prostřednictvím linky 158 žena, která ho poznala. A díky kamerovému systému zasahující policisté přesně věděli, kde ho hledat.

Podle zveřejněných záběrů na sobě měl dokonce stejné oblečení jako při přepadeních - výraznou péřovou bundu, kraťasy a podkolenky.

"V jednom z případů muž zaútočil na ženu na Hlávkově mostě, té se však podařilo utéct. Pachatel však bezprostředně poté atakoval jinou ženu jdoucí po ulici a požadoval vydání finanční hotovosti. Pětadvacetiletá žena mu posléze ve strachu o svůj život vydala peníze, které měla u sebe," popsala v úterý Kropáčová.

Zároveň při prosbě o pomoc s identifikací nebezpečného lupiče ale varovala, že dotyčný může být ozbrojený, nebezpečný a lidé by se ho tak neměli pokoušet zadržet sami.

Související obsah

Zároveň strážci zákona shánějí svědky a případné další oběti lapky s nožem. "Kriminalisté prosí všechny další poškozené ženy, na které muž zaútočil a také dívku z Hlávkova mostu, aby se taktéž přihlásily na linku 158. Kriminalisté v této souvislosti dále uvítají jakékoliv svědectví lidí, kteří byli u některého z napadení," uvedla už v úterý policejní mluvčí. V případě odsouzení hrozí lupiči až deset let za mřížemi.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz