Domácí

Maminky Evu a Katku zabila nemoc. Rodinám můžete pomoct i vy!

Maminky Evu a Katku zabila nemoc. Rodinám můžete pomoct i vy!
Zdroj: Unie bezpečnostních složek/ Křesťanská policejní asociace

Kateřina a Eva. Dvě ženy, které kromě práce u policie spojovalo také mateřství. A bohužel i vážné zdravotní problémy - obě nedávno podlehly zákeřné nemoci. Kolegové na pomoc oběma rodinám založili sbírky, do nichž můžete přispět i vy.

"V předvánočním období opustila ve věku 34 let po krátké zákeřné nemoci svou rodinu Kateřina Galářová, matka dvou malých dětí. Chybět však nebude jen svým nejbližším," píše na svých stránkách Křesťanská policejní asociace (KPA).

Tragédie totiž zaskočila i její kolegy z brněnské hospodářské kriminálky. "Když odcházela na mateřskou dovolenou, nikoho nenapadlo, že se mezi nás už nevrátí. Budeme vždy vzpomínat na její srdečnou povahu, obětavost, ale především na její úsměv, bez kterého jsme si ji ani nedovedli představit," zavzpomínal jeden z nich.

Protože děti jsou opravdu velmi malé - podle informací TN.cz jedno v kojeneckém a druhé v batolecím věku - musel manžel Kateřiny odejít z práce "a na mateřské dovolené se ze všech sil snaží nahradit mámu svým dcerám."

KPA spolu s kolegy zesnulé mladé policistky a vedením jihomoravské policie založila sbírku, aby tatínkovi, který zůstal na děti sám, alespoň finančně pomohla. Sbírka běží do konce února, všechny peníze pak dostane rodina. Zájemci mohou přispět na účet 296405831/0300.

Související obsah

Nejde ovšem bohužel aktuálně o jedinou takovou sbírku. Podobný osud totiž potkal i rodinu policistky působící na Nymbursku Evy Waclawiecové. Ta v říjnu podlehla rakovině.

"Po dohodě s jejím manželem Honzou, který je rovněž naším kolegou, vyhlašujeme náš projekt podpory a solidarity. Honza řekl, že vybrané finanční prostředky půjdou na spořící účet syna Míši, který, coby klučina školou povinný, přišel o maminku," píše na facebooku Unie Bezpečnostních složek.

Lidé mohou rodině přispět na účet 2900339973/2010 a do zprávy pro příjemce vypsat heslo Míša. Unie nicméně upozorňuje, že nejde o veřejnou sbírku. Její šéf Zdeněk Drexler TN.cz řekl, že poběží do poloviny února.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz