Domácí

Žena obdržela nebezpečný balíček. Zasahovat museli chemici

Žena obdržela nebezpečný balíček. Zasahovat museli chemici
Zdroj: AKTU.cz

Hasiči, záchranáři a policisté zasahovali ve čtvrtek odpoledne v obci Květnice v Praze-východ. Žena tam totiž v jednom z domů otevřela balíček s údajně nebezpečným obsahem. Ten měl být podle odesílatele namočený do neznámé látky.

"Oznámení jsme přijali krátce před čtrnáctou hodinou. Na místo vyjela také specialisté z chemické laboratoře,“ upřesnil TN.cz mluvčí hasičů Jaroslav Gabriel.


Specialisté zasahovali v protichemických oblecích. "V balíčku se našla zpráva o tom, že byl kontaminovaný nebezpečnou látkou,“ doplnila policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Související obsah


Hasiči uzavřeli okolní ulice. Podle mluvčího hasičů ale lidé ohrožení nebyli. "Oblast jsme uzavřeli jen kvůli hladkému průběhu zásahu,“ dodal Gabriel. Specialisté byt, kde zásilku rozbalili, dezinfikovali.


Balíček odvezli a detekovali nebezpečnou látku. Výsledek byl negativní. "Z preventivních důvodů jej posíláme k přezkoumání do chemické laboratoře Kamenice,“ uzavřel Gabriel.

Případ vyšetřují policisté. Podle informací hasičů však lidé, kteří byli při rozbalování zásilky, jsou v pořádku a nemají žádné zdravotní potíže.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz