Zajímavosti

Chcete používat dál WhatsApp? Musíte souhlasit s novými podmínkami!

Oblíbená chatovací aplikace WhatsApp přichází s novými podmínkami užívání. A rovnou v nich dává svým uživatelům ultimátum. Buď budete sdílet své osobní údaje s dalšími společnostmi Facebooku (pod který WhatsApp patří), nebo se s aplikací rozlučte!

Uživatelé aplikace WhatsApp se musí připravit, že v těchto dnech dostanou důležité oznámení, které jim může citelně zasáhnout do soukromí. Týká se nových uživatelských podmínek. Podle nich ti, kteří chtějí i nadále aplikaci používat, budou muset sdílet data s Facebookem a s dalšími příbuznými společnostmi.


Text je navíc psaný v angličtině, takže mnoho uživatelů mu ani nemusí porozumět. Společnost v něm oznamuje, že ti, kdo nové podmínky neodsouhlasí do 8. února, ztratí možnost aplikaci využívat. Uživatelé tak budou muset poskytnou svoje údaje i dalším firmám z konglomerátu Facebooku.


A o jaké údaje jde? Mezi sdílenými daty má být IP adresa, telefonní číslo nebo údaje o mobilním zařízení. Ovšem Facebook se také dozví o finančních transakcích uživatelů (využívají službu WhatsApp Pay) včetně metody platby nebo částce. Ovšem tyto podmínky se netýkají všech, kdo oblíbenou aplikaci s bílým sluchátkem na zeleném pozadí užívají.

Související obsah


Nové podmínky totiž mají dvě varianty – pro uživatele z Evropské unie a pro uživatele mimo zemí EU. Uživatelé z Evropské unie si ovšem mohou oddechnout. V EU se totiž technologické společnosti musí řídit přísnějšími pravidly pro ochranu osobních údajů, zejména s nařízením GDPR. Aplikace WhatsApp tak po těchto uživatelích nemůže požadovat sdílet data s dalšími společnostmi.


V nové verzi pravidel tak pro uživatele z EU sdílení s Facebookem není. Jedinou výjimku mají data nezbytná k provozování chatovací aplikace, ovšem to už měl WhatsApp uvedeno v podmínkách v roce 2018.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zajímavosti

Důležité Události

Píše se na Deník.cz