Krimi

Mladík měl na Nový rok ubodat otce, pak zranil sebe. Obvinili ho z vraždy

Kriminalisté obvinili z vraždy jednadvacetiletého mladíka, který podle nich po hádce v prvních hodinách roku 2021 v Rymicích na Kroměřížsku ubodal svého otce. Zbraň pak obrátil i proti sobě. Stále zůstává v nemocnici, v případě odsouzení mu hrozí až 18 let vězení.

Mladý muž si obvinění vyslechl ve středu. "K incidentu došlo první lednový den v rodinném domku v obci u Holešova, když se mladík krátce po třetí ráno vrátil opilý ze silvestrovských oslav domů. Mezi ním a otcem došlo k hádce, po které vzal mladík kuchyňský nůž, se kterým na svého devětačtyřicetiletého otce zaútočil a několikrát ho bodl," popsala ve čtvrtek policejní mluvčí Lenka Javorková.

Doplnila, že mladík pak vyšel s nožem v ruce ven na zahradu, kde se bodl do hrudníku. Pokus o sebevraždu ale přežil. Před domem ho posléze objevila policejní hlídka, zdravotníci ho převezli do nemocnice. Staršímu muži už nebylo pomoci, zemřel na místě.

Kvůli zranění nemohli kriminalisté mladíka hned vyslechnout a obvinit, jeho zdravotní stav to umožnil až teď. Soudce údajného útočníka do vazby neposlal.

"Obviněného ve čtvrtek propustil na svobodu a rozhodl o dohledu probačního a mediačního úředníka. Mladík zůstane vzhledem ke svému těžkému zdravotnímu stavu ještě několik dní v nemocnici," uzavřela Javorková.

Takhle na tragédii reagovali obyvatelé obce. Pusťte si reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Británie kvůli šíření omikronu zpřísní protipandemická opatření

Britský premiér Boris Johnson ve středu oznámil zpřísnění některých opatření v důsledku prudkého nárůstu případů mutace omikron. Nová opatření označil jako "plán B" na poražení covidu během zimy. Od pátku budou na většině veřejných míst povinné roušky a od příštího týdne vláda nařizuje práci z domova lidem, kteří na to mají podmínky. Vstup na hromadné akce bude možný jen s potvrzeným očkováním nebo negativním testem.

Krátká zpráva

Diplomatický bojkot zimní olympiády v Pekingu podpoří i Kanada

Kanada se připojí ke Spojeným státům, Velké Británii a Austrálii v diplomatickém bojkotu zimních olympijských her v Pekingu, řekl ve středu kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámení přišlo poté, co Bílý dům spolu s australskou a britskou vládou potvrdily diplomatický bojkot zimních her v únoru na protest proti porušování lidských práv v Číně. Čína slíbila, že bude reagovat "pevnými protiopatření".

Píše se na Deník.cz