Zahraničí

Horor na pláži! Plavkyni na Novém Zélandu zřejmě zabil žralok

Pravděpodobně po žraločím útoku zemřela žena na Novém Zélandu. Pokud by se zpráva potvrdila, jednalo by se o první smrtelný útok paryby po osmi letech.

Oblíbená novozélandská pláž Waihi Beach se v úterý odpoledne zřejmě stala místem brutálního útoku žraloka. Ten měl jedné plavkyni roztrhat nohu. "Záchranáři rychle dostali osobu na břeh a začali s oživováním, na pomoc zavolali i další pohotovostní složky," uvedl podle agentury AP jeden ze záchranářů Chaz Gibbons-Campbell.

S oživováním na pláži pomáhal také lékař, který tam trávil dovolenou. Veškeré pokusy však skončily neúspěchem a plavkyně zemřela. Úřady nezveřejnily její jméno ani věk, na pátek je nařízená pitva.

Související obsah


Naposledy žralok na Novém Zélandu zabíjel v únoru roku 2013. Paryba tehdy roztrhala 46letého plavce poblíž pláže Muriwai Beach.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zůstává v nemocnici, vyšetření nedopadlo, jak se očekávalo

Prezident Miloš Zeman i nadále zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Mluvčí nemocnice Jitka Zinke uvedla, že by hlava státu měla zařízení opustit nejdříve ve středu. Podle dvou zdrojů z Hradu měl být Zeman původně propuštěn už v úterý, nicméně vyšetření nedopadla, jak se očekávalo, informuje Deník N.

Píše se na Deník.cz