Domácí

Smutná zpráva: Herecký svět přišel o další osobnost, zemřel Ivo Niederle

Smutná zpráva: Herecký svět přišel o další osobnost, zemřel Ivo Niederle
Zdroj: Profimedia

Smutná zpráva v pátek zasáhla český herecký svět. V 91 letech odešel herec Ivo Niederle. Dlouhá léta bojoval s Alzheimerovou nemocí. Zprávu potvrdil zpěvák a herec Josef Zíma.

"Během posledních měsíců jsem mu zkoušel několikrát volat, až 14 dní nazpět se mi to podařilo a dovolal jsem se mu. Bohužel ani nevěděl, že se mnou mluví, jak na tom byl špatně," řekl TN.cz herec Josef Zíma.


Poslední léta strávil Ivo Niederle v osamění v Alzheimer centru. Jeho manželka Věra Kříbková zemřela před několika lety. Herec měl tři dcery, dvě z nich emigrovaly a žijí v zahraničí. O tu třetí tragicky přišel.


Jeho prvorozená dcera Anička zemřela v sedmi letech při autonehodě. Tragédie se stala přímo před jejich domem a viník pak dostal u soudu osm měsíců podmínečně.

Související obsah


Ivo Niederle si zahrál například v seriálech 30 případů majora Zemana či Hříšní lidé městka pražského. Během svého života ztvárnil desítky filmových i televizních rolí. Naposledy si zahrál ve filmu z roku 2016 Zloději zelených koní. Herec také hrál v Městských divadlech pražských.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Spalovna v pražských Malešicích bude týden mimo provoz

Ve středu zachvátil spalovnu v Malešicích požár, několik dní až týden bude mimo provoz. Shořela jedna z budov rozsáhlého areálu. Do opětovného zprovoznění spalovny se bude pražský odpad vozit na skládky v okolí metropole.

Píše se na Deník.cz