Domácí

Horská služba varuje: I na bobech nebo sáňkách se můžete vážně zranit!

Počty úrazů ve skiareálech neklesají ani tuto zimu. A to i přes vládní opatření, kdy jsou tato místa uzavřená. Riskují prý hlavně lidé na sáňkách nebo bobech.

Přestože jsou zimní areály kvůli vládním restrikcím pro lyžaře uzavřeny, svahy využívají hlavně rodiny s dětmi, které na ně vyráží sáňkovat. A ani jim se nevyhýbají úrazy. Počet zranění na horách podle záchranářů neklesl ani letošní zimu, která je vzhledem ke koronavirové pandemii jiná než v uplynulých letech.

"Setkáváme se s úrazy pěších. Bohužel v jiných skiareálech už nastaly úrazy lidí, kteří bobovali nebo sáňkovali. Což jsou poměrně vážné úrazy. Taky se teď často setkáváme s úrazy ve volném terénu,“ řekl Jan Kysela, člen Horské služby Lipno nad Vltavou.

Důležitou výbavou pro návštěvníky hor je více než kdy jindy nabitý telefon a v něm uložené univerzální číslo platící pro všechny horské služby.  "V každých horách, když vytočíte 1210, tak se dovoláte správně. Ještě bych lidem, kteří se pouští do volného terénu, doporučil aplikaci Záchranka," dodal Kysela.

Související obsah

Jeden z nejvážnějších úrazů se stal minulý týden na Špičáku v Jizerských horách. Čtyřiačtyřicetiletý muž tam na plastové lopatě sjížděl černou sjezdovku, vylétl z dráhy a spadl do odvodňovacího kanálu. Vážně si zranil páteř. Záchranáři proto varují, aby lidé byli opatrní.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Kateřina Šimáčková zvolena soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Shromáždění Rady Evropy v úterý podle informací České justice zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) za Českou republiku. Šimáčková se stane třetím soudcem ESLP za Českou republiku. Úřadu se ujme po Aleši Pejchalovi, kterému končí mandát 31. října.

Píše se na Deník.cz